Jak wygląda egzamin przewodnicki?

Kurs przewodnicki po Warszawie kończy się egzaminem PTTK. Jak wygląda egzamin przewodnicki PTTK? Na kursie przewodnickim SKPT koszt egzaminu jest wliczony w cenę kursu. Po ukończeniu kursu otrzymasz zaświadczenie uprawniające do przystąpienia do egzaminu przewodnickiego przed Wojewódzką Komisją Egzaminacyjną PTTK.

certyfikat wystawiony przez Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej PTTK.

Egzamin przewodnicki

Egzamin przewodnicki trwa 2 dni i składa się z dwóch części: teoretycznej pierwszego dnia i praktycznej drugiego. Część teoretyczna rozpoczyna się od testu zawierającego 30 pytań, a osoby które przejdą go pomyślnie, podchodzą do drugiej części: losowania 3 pytań otwartych.

Część praktyczna egzaminu kolejnego dnia to oprowadzanie w terenie. każdy egzaminowany występuje 3 razy: w autokarze, na trasie pieszej i w obiekcie.

Legitymacja przewodnika PTTK

Certyfikat

Po zdaniu egzaminu otrzymasz certyfikat wystawiony przez Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej PTTK. Członkowie PTTK otrzymują uprawnienia i legitymację Przewodnika Turystycznego PTTK oraz odznakę przewodnicką. A jeśli do PTTK jeszcze nie należysz, to będziemy zachęcać do wstąpienia w szeregi SKPT. To jednocześnie zapewnia członkostwo w PTTK. Wtedy, oprócz powyższych korzyści, po odbyciu stażu członkowskiego przystąpisz do uroczystego Blachowania, uzyskując tytuł i blachę Przewodnika SKPT.

kurs przewodnicki po Warszawie.

Zapraszamy na kurs przewodnicki po Warszawie. Więcej informacji pod linkiem: http://skpt.om.pttk.pl/kurs-przewodnicki/. Jeśli interesujesz się turystyką, historią, chcesz świetnie spędzić czas i poznać nowych ludzi, a przede wszystkim zdobyć nowy zawód, kurs przewodnicki jest dla Ciebie. Dlatego zapisz się już dziś na kolejną edycję kursu przewodnickiego SKPT Warszawa, która rozpocznie się 7 grudnia 2021 r.

Kurs przewodnicki po Warszawie jest organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym. Zajęcia rozpoczynają się 7 grudnia 2021 r, a egzamin kończący odbędzie się 27 i 28 maja 2022 r. Wykłady będą się odbywać we wotrki w godzinach 18:00 – 21:00 w formie stacjonarnej w dolnej Sali w kawiarni Jaś & Małgosia przy al. Jana Pawła II 57. Zajęcia w terenie będą odbywać się w co drugi weekend w godzinach 9:00 – 15:00. Cena kursu wynosi 1950 zł, a dla studentów 1850 zł, przy czym obie oferty obowiązuje rabat 100 zł przy płatności z góry.