opis

skpt.warszawa@gmail.com

Kartka z Kalendarza

Kadra kursu

Podobno nie ważne gdzie, ważne z kim, dlatego poznaj kadrę naszego kursu przewodnickiego po Warszawie. Zobacz, z kim będziesz mieć wykłady i zajęcia praktyczne na kursie przewodnickim po Warszawie. Kadra kursu to doświadczeni instruktorzy i wykładowcy. Zobacz, kim są prowadzący kursu. Przed Wami kadra kursu SKPT:

Więcej o kursie przewodnickim: http://skpt.om.pttk.pl/kurs-przewodnicki/

Kadra kursu

Martyna

,,Cześć! Mam na imię Martyna. Są dwie rzeczy, które kocham robić najbardziej na tym świecie. Jedna to podróże, druga to prowadzenie kursów przewodnickich. Będę prowadzić dla Was warsztaty z metodyki, tworzenia scenariusza wycieczki oraz będę Wam towarzyszyć na zajęciach praktycznych w terenie. Jestem wielką zwolenniczką koncepcji, że człowiek uczy się głównie poprzez działanie. Uważam, że zobaczenie w akcji tysiąca przewodników, wykładowców i instruktorów nie da Ci tyle, co stanąć raz między zabytkiem a prawdziwymi ludźmi i po prostu… oprowadzenie ich. Z przewodnictwem jestem związana od 2010 r. Przez wiele lat oprowadzanie wycieczek po Warszawie było moim głównym zajęciem i naprawdę nie wiem, ile par butów przetarłam o warszawski bruk. Jestem też związana z branżą szkoleniową. Skończyłam psychologię na SWPS i Szkołę Trenerów w Akademii Trop.
W wolnym czasie oglądam kolumbijską Brzydulę, i planuję kolejne bliższe i dalsze wyprawy”.

Agnieszka

,,Hej! Nazywam się Agnieszka Pietrzak. Trzy lata temu byłam przykładnym pracownikiem z warszawskiego Mordoru. Pewnie byłabym do dziś, ale zapisałam się na kurs przewodnicki po Warszawie. I zakochałam się. W mieście, w pracy, w innym stylu życia. I, jak to z miłością bywa, dla niej przewróciłam swoje życie do góry nogami. Dzisiaj mogę powiedzieć, choć zabrzmi to jak wyświechtany frazes, że moja praca jest moją pasją. I choć czasem miewam dość, bo zimno, bo nogi nie chcą już nosić, a głos wysiada, to nie żałuję. W mojej pracy najbardziej lubię to, że każdy dzień jest inny i potrafi mnie zaskoczyć, oraz to, że mogę spotykać się z ludźmi z całego świata. Uwielbiam też zgłębiać swoją wiedzę na temat miasta, choć zdecydowanie nie jestem fanką egzaminów potwierdzających zdobycie tej wiedzy 😉 Na kursie poprowadzę m.in. zajęcia terenowe związane z Warszawą żydowską.”

Marcin

,,Cześć! Tu Marcin. Wychowałem się w górach, byłem więc skazany na uprawianie turystyki, zwłaszcza że ze szkoły do domu miałem pod górkę. Jeśli do tego dodać fakt, że cierpię na nieodpartą pokusę wymądrzania się, zostanie przewodnikiem było nieuniknione. Na swoją obronę mam jednak to, że staram się, by mieć coś do powiedzenia: zdałem trzy egzaminy przewodnickie i skończyłem na Uniwersytecie Warszawskim studia podyplomowe z varsavianistyki. Na kursie pomogę wam zapoznać się z dziejami Warszawy, tymi politycznymi, ekonomicznymi, ale też jej architektury i urbanistyki. Moim pedagogicznym celem jest pokazanie, jakimi językami miasto do nas mówi i jak je rozumieć. Choć muszę ostrzec: jeśli już raz przemówi, nie będzie chciało się zamknąć.”

Gosia

,,Hej, mam na imię Gosia! Od 2012 roku związana jestem z przewodnictwem – najpierw hobbystycznie, a od 2015 roku zawodowo. Praca przewodnika dodała mi pewności siebie. Po tych latach wciąż daje wiele satysfakcji, uskrzydla i mimo fizycznego zmęczenia dodaje energii. Z niektórymi moimi gośćmi żegnam się po paru godzinach wspólnego zwiedzania jak z kumplami. Nawiązałam fantastyczne znajomości, a parę osób odwiedziłam dosłownie po przeciwległej stronie globu! Czy nie nudzi mnie ta praca? Absolutnie nie! Każda wycieczka jest inna, mówię do różnych ludzi, w różnych kontekstach, bywamy w różnych miejscach. O swoich doświadczeniach i praktyce w kontekście głównych i najbardziej popularnych tras turystycznych w Warszawie opowiem Wam na kursie przewodnickim po Warszawie!”

Marian

,,Cześć! Mam na imię Wojciech, choć wszyscy mówią do mnie Marian. 11 lat temu zapisałem się na kurs przewodnicki po Warszawie i była to jedna z przełomowych decyzji w moim życiu. Jej pozytywne skutki trwają do dnia dzisiejszego i nie wyobrażam sobie życia bez tego kursu. Poznałem na nim fantastycznych ludzi, ale też nauczyłem się jak można odkrywać otaczającą nas rzeczywistość i jak o niej opowiadać. Przewodnictwo i krajoznawstwo to moja pasja. Uwielbiam odkrywać miejsca nieoczywiste, nieznane lub zapomniane, a czasem błahe. Na kursie chcę pokazać Wam, jak zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość (nie tylko warszawską) i jak o tym fajnie opowiedzieć innym.”

Grażyna

Kadra kursu

,,Cześć! Jestem Grażyna – mam nadzieję, że nie ta typowa 😉 Jestem niepoprawną optymistką zakochaną w Polsce – i to zarówno tej dalszej jak i  najbliższej. Mój konik to  przyroda ale raczej ta nieożywiona – skały, procesy geologiczne itp. Na co dzień uczę geografii i wychowania fizycznego, od 25 lat w jednej szkole. Uwielbiam wędrówki piesze i rowerowe. Na moich zajęciach będę chciała pokazać Wam przyrodniczą stronę Warszawy, dowiecie się jak wiele jest tu miejsc chronionych.  Gwarantuję, że spojrzycie na to miasto inaczej.”

Arek

Kadra kursu

„Cześć! Na imię mam Arek. 10 lat temu zdecydowałem się porzucić pracę za biurkiem i zawodowo zająć się tym, co lubię najbardziej, czyli turystyką. Jestem zawodowym przewodnikiem, pilotuję wycieczki, prowadzę niewielkie biuro turystyczne. W odróżnieniu od pracy za biurkiem, każdy dzień pracy przewodnika jest inny od poprzednich oraz tych, które nadejdą i to właśnie podoba mi się w tej pracy najbardziej. Dodatkowym plusem jest możliwość poznania wielu interesujących ludzi, z których wielu ma ciekawą historię do opowiedzenia. Przewodnik nie tylko mówi, ale i słucha. Koleżanki i Koledzy żartują, że Arek ożywia się na cmentarzu, zatem na kursie organizowanym przez Studenckie Koło Przewodników zabiorę Was na trzy warszawskie cmentarze. Poza turystyką i cmentarzami hobbystycznie zajmuję się fotografią. Szczególnie lubię robić zdjęcia cmentarzy, gdy odwiedzam je turystycznie.”

Magda

Kadra kursu

„Cześć 🙂 Jestem Magda i uwielbiam włóczyć się po miejscach, gdzie nic nie ma i odkrywać ślady ich historii, czasem znakomicie widoczne, innym razem zupełnie nieoczywiste i dostępne raczej dla wtajemniczonych. Mapa? Kompas? Czołówka? Zawsze na wyposażeniu plecaka! Zawody na orientację w środku nocy w środku lasu? Z przyjemnością! Kask? Oczywiście, że jeździ w bagażniku samochodu, kto wie, kiedy po drodze podczas spontanicznej wycieczki pojawią się bunkry? Na kursie spotkamy się na zajęciach z terenoznawstwa. Nauczymy się kilku sztuczek pozwalających się zorientować w lesie i w mieście i nauczymy się czytać mapy. Zobaczymy też, jak na mapach odłożyły się warstwy historii stolicy. Odkąd pokochałam Warszawę miłością absolutną podczas mojego kursu przewodnickiego, tych właśnie warstw na planach i w rzeczywistości lubię wypatrywać najbardziej i zawsze odkrywam coś nowego.”

Magda

Kadra kursu

,,Hej, mam na imię Magda i dzięki turystyce przez ostatnie 11 lat poznałam setki fantastycznych ludzi, zwiedziłam kawał świata, spałam i jadłam w miejscach, o których mi się nawet nie śniło, a na dodatek robiąc to co kocham, zarobiłam na swój pierwszy samochód i własne mieszkanie. Bycie przewodnikiem i pilotem wycieczek to jest styl życia, którym chcę Was zarazić. Jeśli nie jestem z grupą na mieście, to pewnie spotkacie mnie na parkiecie, bo taniec to oprócz podróży moja największa pasja. Podczas kursu opowiem Wam o najnowszych trendach w turystyce i doradzę jak znaleźć swoją pierwszą pracę w branży.”

Piotr

Kadra kursu

,,Cześć, jestem Piotr. Jestem Warszawiakiem z dziada, choć może już nie z pradziada. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu pracowałem jako przewodnik wraz z prowadzeniem portalu na FB – „Warszawa Na Wyrywki”. Koncentrowałem się na pokazywaniu głównie samym mieszkańcom Warszawy różnych, często „nieturystycznych” miejsc. Oprócz tras pieszych organizowałem też rowerowe. Na koncie mam współpracę z urzędami dzielnicowymi, Domem Spotkań z Historią, Muzeum Pragi i Muzeum Powstania Warszawskiego. Od kilku lat moje artykuły ukazują się w miesięczniku „Skarpa Warszawska”. Jestem autorem książki „Podchmielona historia Warszawy” o historii warszawskiego piwowarstwa.”

Adam

Kadra kursu

„Dobry! Nazywam się Adam – człowiek, który lubi ciągle się wtrącać i dorzucać swoje trzy grosze. A dodając do tego, że nie lubię się nudzić i ciągle potrzebuję nowych bodźców, to wyszło jak wyszło – dawno temu zapisałem się na kurs przewodnicki. Poza fantastycznymi ludźmi, których na nim poznałem, uporządkował on to, co w mojej głowie już było i dorzucił do niej sporo nowych rzeczy. No i jeszcze bardziej uświadomił, że nawet jak czymś się pasjonujesz, to bez ćwiczenia umiejętności opowiadania o tym, mało kto będzie chciał Cię słuchać. Akurat tym na kursie zajmą się inni, a ja postaram się Wam opowiedzieć o religioznawstwie i religiach w Warszawie w taki sposób, byście przez przypadek nie dostali sakrofobii.”

Zbyszek

Kadra kursu

„Co prawda spotkamy się tylko na jednej wycieczce, ale za to jakiej: całodzienne Łazienki w środku stycznia będą niezapomnianym przeżyciem! Dużo bardziej niż przewodnikowaniem zajmuję się nauczycielowaniem, ale zawsze z przyjemnością poprowadzę wycieczkę to tu, to tam. Szczególnie po Łazienkach, w których kiedyś pracowałem. W wolnych chwilach lubię chodzić tu i tam oraz odmrażać sobie cztery litery przy oglądaniu wschodów słońca z różnych górskich szczytów (na które jako przewodnik beskidzki czasem też wprowadzam ludzi).”

Amalia

„Cześć! Mam na imię Amalia, nie Amelia 😊 To zdanie, które wypowiedziałam tak wiele razy, że stało się niemal zwrotem powitalnym, a mojemu życiu towarzyszą anegdoty związane z nietypowym imieniem. Jestem przewodniczką turystyczną od 2010 roku, absolutnie zakochaną w Warszawie, choć urodziłam się i wychowałam na Pomorzu Zachodnim. Do Warszawy przyjechałam w ślad za miłością i przy okazji na studia, choć oczywiście przekaz dla rodziców był zupełnie odwrotny. Uwielbiam opowiadać historie zapomnianych postaci i miejsc, szperać w bibliotekach i archiwach w poszukiwaniu niezwykłych historii. Moją pasją było organizowanie spacerów tematycznych szlakami literackimi, śladami kabaretów, teatrów, rewii. Lubię również opowiadać historie romansów, miłości, przyjaźni, słabości – zawsze jednak z lekką nutką humoru. Na swoim koncie mam oprowadzanie grupy w szpilkach, publiczne śpiewanie piosenek kabaretowych w czasie wycieczki, próbę wykonywania swojej pracy z suzafonem (nie polecam, bardzo ciężki instrument) oraz uporczywe unikanie wejścia w posiadanie czerwonego polaru – charakterystycznego atrybutu przewodnika 😉 Podczas kursu poprowadzę zajęcia poświęcone Warszawie literackiej”

Przemek

„Na co dzień pracuję jako inżynier jakości. W wolnym czasie jestem ratownikiem – wolontariuszem @OchotniczaGrupaRatowniczaOGRy. Swoją przygodę z ratownictwem zacząłem w 2013 roku, i od tego czasu zdobywam doświadczenie nie tylko na kursach i szkoleniach, ale także na większych i mniejszych eventach, imprezach masowych oraz na manewrach z innymi warszawskimi organizacjami ratowniczymi. I często zwiedzam z SKPT, z apteczką w plecaku. Nigdy nie wiesz kiedy rzeczywistość postawi Cię przed koniecznością udzielenia pomocy drugiemu człowiekowi. Ja wiem, z własnego doświadczenia, że to zawsze emocje. Emocje, które każdy z nas przeżywa inaczej – mogą nas sparaliżować, ale mogą też pobudzić do działania. I jestem na tym kursie żeby przygotować Cię do działania w razie poważnego wypadku, ale nauczyć Cię jak zachować się kiedy osoba obok po prostu źle się czuje. Bo tak jak najbardziej skomplikowane działania matematyczne opierają się na dodawaniu i mnożeniu, tak samo udzielanie pierwszej pomocy można sprowadzić do kilku prostych zasad, które przećwiczymy razem na kursie. Do zobaczenia! Przemek.”

Piotr

„Cześć. Piotr z tej strony. Z wykształcenia m.in. psycholog i anglista. Przewodnikiem i pilotem wycieczek, jak pewnie większość z nas, zostałem trochę przez przypadek. To było z 10 lat temu. Spotkałem (przy dobrym kraftowym piwie) gościa, na którego wycieczki parę razy się uprzednio wybrałem. Był mocny. Dobry w tym, co robi. Zapamiętałem go. Kilka zdań, druga IPA i okazało się, że jest organizatorem rozpoczynającego się właśnie kursu na przewodnika miejskiego i terenowego. No i poszło! Jedno miasto, drugie miasto, kolejne województwa, muzea, parki narodowe etc. Od tego nie ma ucieczki! I pięknie, bo ‘ciekawość świata trzeba nieustannie doskonalić’, jak to mądrzejsi ode mnie już dawno temu zauważyli. Widzimy się przy najbliższej!”

więcej: https://www.facebook.com/events/588914018825389/?active_tab=discussion

kadra kursu przewodnickiego

kadra kursu przewodnickiego kadra kursu przewodnickiego kadra kursu przewodnickiego kadra kursu przewodnickiego kadra kursu przewodnickiego

You don't have permission to register