Kartka z kalendarza – 29 stycznia

Miały zagrać Perfect, Maanaam, Wilki i Myslovitz, a całość miał zwieńczyć pokaz fajerwerków na rozgwieżdżonym sierpniowym niebie ciepłego zapewne wieczoru dnia 27 sierpnia 2011 roku. W ostateczności grały Voo Voo, Haydamaky, Zakopower, Coma, T,Love i Lady Pank, a podczas pokazu fajerwerków zgromadzeni pewnie nieźle zmarzli, jako że temperatura w tym czasie dochodziła nocami do -25 stopni. A koncert odbył się ostatecznie 29 stycznia 2012 roku i uświetnił uroczystość oficjalnego otwarcia Stadionu Narodowego – głównej inwestycji związanej z przyznaniem Polsce prawa do współorganizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Powodem opóźnienia koncertu inauguracyjnego były… schody. Niespełna dwa miesiące przed planowaną inauguracją stadionu w konstrukcji schodów wykryto wady mogące przy dużej liczbie korzystających spowodować katastrofę budowlaną. Eliminacja jej zajęła sporo czasu i dlatego Narodowe Centrum Sportu, zarządzające budową, zdecydowało się przesunąć koncert o kilka miesięcy. Gwoli ścisłości dodajmy, że prace wykończeniowe po inauguracji trwały jeszcze dodatkowe dwa tygodnie. W ostateczności konsorcjum JSK Architekci Sp. z o.o., Gerkan, Marg und Partner International GmbH we współpracy z Schlaich Bergermann & Partner GmbH uporało się ze stadionem w nieco ponad 2,5 roku.

Na naszym zdjęciu widok płyty stadionu podczas koncertu (za wp.pl). Na sportowców Stadion musiał poczekać jeszcze miesiąc, kiedy to w towarzyskim meczu piłkarskim Polska po bardzo nudnym meczu zremisowała bezbramkowo z Portugalią.