opis

skpt.warszawa@gmail.com

Kartka z Kalendarza

Dlaczego warto zrobić kurs przewodnicki?

Kurs przewodnicki to okazja do dowiedzenia się czegoś o mieście i do rozwoju, ale też okazja do zdobycia nowego zawodu i wiele innych. Sam się przekonaj i dowiedz się, dlaczego warto zrobić kurs przewodnicki.

Dlaczego warto zrobić kurs przewodnicki?

Więcej o kursie pod tym linkiem: http://skpt.om.pttk.pl/kurs-przewodnicki/

Poznasz i będziesz mieć okazję spędzić sporo czasu z ludźmi dzielących tą samą pasję:

poznawanie świata. Z doświadczenia SKPT te znajomości nie kończą się wraz z ostatnim dniem zajęć… co to to nie 😊 Ostatnie zajęcia i egzamin to dopiero początek wieloletnich przyjaźni, współpracy i tradycji wyjazdowych. Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie miesiąca bez wyjazdu z SKPT. Jeśli lubisz oderwać się co jakiś czas od szarej rzeczywistości albo czasem czujesz, że chciałbyś na chwilę rzucić to wszystko i wyjechać zwiedzać Grajewo albo Zakroczym, przybywaj do nas!  W SKPT zawsze jest miejsce dla ludzi ciekawych świata i chcących go odkrywać.

Będziesz mógł połączyć pracę zarobkową z pasją.

Wiele przewodników pracuje czynnie w zawodzie i utrzymuje się tylko z przewodnictwa. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i aktywny styl życia, jesteś stworzony do zawodu przewodnika turystycznego. Na rynku przewodnickim w Warszawie nie brakuje miejsca dla tych, którzy naprawdę chcą oprowadzać. Kurs przewodnicki po Warszawie z SKPT przewiduje również warsztaty pt. ,,Rynek turystyczny i jak się na nim odnaleźć?”. Na kursie przewodnickim można też nawiązać wiele kontaktów z ludźmi z branży, co często jest pierwszym krokiem do zdobycia własnych zleceń.

Odkryjesz swoje mocne strony,

które przydadzą Ci się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Na kursie SKPT zajęcia w terenie, warsztaty i część wykładów jest prowadzona w formie angażującej uczestników. Uważamy, że nie da się nauczyć mówić do ludzi bez mówienia do ludzi. Nie da się nauczyć układania narracji bez układania narracji. Nie da się nauczyć tworzenia scenariusza wycieczki bez tworzenia scenariusza wycieczki. Kurs przewodnicki to nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Zapewniamy, że w momencie ukończenia kursu będziesz wiedzieć więcej nie tylko o Warszawie czy architekturze, ale też o sobie samym: co pomaga Ci w wystąpieniach publicznych, jakie są Twoje mocne strony, jaki będzie Twój własny styl przewodnicki i wiele innych.

Kursy przewodnickie sprawiają też, że z tygodnia na tydzień zaczynasz inaczej postrzegać otaczającą Cię rzeczywistość.

Sam się przekonasz, że wakacje, wyjazd na weekend czy nawet spacer do sklepu po bułki nigdy już nie będzie taki sam. Zaczną przykuwać Twoją uwagę ozdoby architektoniczne, na które wcześniej nie zwróciłbyś uwagi. Zaczniesz rozróżniać na pierwszy rzut oka, czy budynek ma 100 czy 250 lat. Zorientujesz się nagle, że jesteś w stanie spędzić 3 dni w miejscu, o którym wszyscy mówią, że tam nic nie ma, a Ty nie dość, że nie zdążyłeś zwiedzić wszystkiego co tam jest, to ze względu na to, że jedno małe nieistotne muzeum było zamknięte, postanawiasz wrócić tam za kilka tygodni.

No i w końcu: doskonale poznasz Warszawę!

Kochasz to miasto? Interesujesz się historią? Lubisz błysnąć ciekawostką wśród znajomych? Jesteś ciekawy świata? A może lubisz fotografię i dostrzegasz to, co się wyróżnia w otoczeniu? Kurs przewodnicki po Warszawie to wiele zajęć praktycznych w terenie w różnych dzielnicach miasta, w czasie których poznasz tajemnice miejsc, budynków, ulic i postaci związanych z Warszawą. Spośród zajęć praktycznych poza Starym Miastem i Krakowskim Przedmieściem czeka Cię na przykład wycieczka po Żoliborzu, Powiślu czy Śródmieściu Południowym. Trzeba jednak uważać: apetyt rośnie w miarę jedzenia i może się skończyć tak, że nie spoczniesz dopóki nie dowiesz się WSZYSTKIEGO o Warszawie i poznasz historii każdej jej cegły.

You don't have permission to register