opis

skpt.warszawa@gmail.com

Kartka z Kalendarza

Kurs przewodnicki po Warszawie – opinie

Poniżej znajdziecie opinie na temat kursów przewodnickich organizowanych przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych


Życie dzieli się na życie przed kursem i życie po kursie!


Zapisy na kurs przewodnicki po Warszawie 2021/2020 już ruszyły, więc zobacz, co mówią o nas do powiedzenia absolwenci kursów SKPT.

Zapraszamy na kurs przewodnicki po Warszawie, który zaczynamy 7 grudnia 2021 r, a więcej szczegółów pod linkiem: http://skpt.om.pttk.pl/kurs-przewodnicki/

ŁUCJA:

Hej Kochani! Nazywam się Łucja, jestem przewodnikiem turystycznym po Kurpiach. Uczestniczyłam w kursie przewodnickim, który prowadziło SKPT. Wiele by pisać pozytywów o czasie spędzonym na kursie, ciekawych wycieczkach i ogromie wiedzy, jaką posiadają SKPTowcy. Sposób prowadzenia przez Nich ćwiczeń praktycznych spowodował, że teraz z marszu potrafię pójść na wystąpienie, prezentację czy nawet nie stresować się zbytnio sceną.

Taki kurs pozwala nabrać pewności siebie. Ale przede wszystkim poprawia umiejętność wysławiania się. A potem za mikrofonem w autokarze czujesz się jak ryba w wodzie i nie potrafisz przestać mówić 😅 Idziesz na kurs, myślisz sobie, a spoko, możliwość zrobienia zawodu w ciągu kilku miesięcy. Super! Po czym okazuje się, że to jest nie koniec, ale początek świetnej przygody.

Poznajesz podróżowanie z zupełnie innej strony, dostrzegasz dużo więcej, kontemplujesz dłużej, czekasz weekendu, by ruszyć na drugi koniec Polski choć na godzinę. Zaczynasz angażować się w działalność różnych kół, stresujesz się tym, że Ci brakuje czasu na drugi wyjazd, bo już jesteś na jeden zapisany. Zaczynasz zbierać pieczątki, odznaki i łapać wyższe stopnie wtajemniczenia PTTKu. A wreszcie niesie Cię, by organizować wycieczki dla szerszego grona. I kończy się to ,,traktowaniem domu jak hotel”. SKPT uczy i zaraża Polską! I organizuje fajne wycieczki 😍Dzieciątko SKPT i student w Studenckim Kole Przewodników Turystycznych
Łucja Samorajczyk

Ania:

Udział w kursie przewodnickim polecam z czystym sercem każdemu, kto pasjonuje się turystyką, historią, architekturą. Każdemu kto uwielbia aktywnie spędzać czas, poznawać ludzi oraz nie lubi siedzieć na kanapie w weekendy. Wzięłam udział w kursie organizowanym przez SKPT Warszawa i zrobiłabym to raz jeszcze, gdybym miała znowu podjąć taką decyzję. Odkrywanie nowych miejsc, spoglądanie na znane miejsca z innej perspektywy, ludzie dzielący tę samą pasję. Udział w kursie przewodnickim na pewno nie będzie zmarnowanym czasem!
Ania

Gosia:

W roku 2020 brałam udział w kursie przewodnickim po Kurpiach organizowanym przez SKPT. Zapisując się na kurs, nie spodziewałam się ilu poznam tam fajnych, pozytywnie zakręconych ludzi. Ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i pasje co ja. Okazało się to nieocenioną wartością dodaną, bo po dziś dzień utrzymujemy kontakt.

Na kursie przede wszystkim zweryfikowałam i pogłębiłam swoje wiadomości- nie tylko na temat regionu, ale też innych dziedzin związanych z przewodnictwem. Wykładowcy mieli ogromną wiedzę, którą przekazywali w przystępny sposób. Trzeba też zaznaczyć że wykazali się dużą cierpliwością w stosunku do kursantów 😉 Na koniec wspomnę, że wszyscy zdali egzamin. Polecam uczestnictwo w takich kursach, bo to nie tylko wspaniała przygoda, ale też możliwość zdobycia nowego zawodu, dającego możliwość dodatkowego dochodu.
Gosia

Jola:

Zawsze chciałam, chcę i będę chciała spełniać swoje marzenia ….jednym z nich było zostanie przewodnikiem. To marzenie zostało zrealizowane. W doborowym towarzystwie ludzi z SKPT mogłam powałęsać się i zedrzeć nie jedną parę butów, poznając tajniki tej pracy. Teraz już sama pokazuje innym Warszawę i za każdym razem odkrywam ile tajemnic to miasto ma do odkrycia.. dlatego na naukę nigdy nie jest za późno a nauka z SKPT to sama przyjemność..
Jola Senator

You don't have permission to register