Czym zajmuje się SKPT?

Wciąż trwają zapisy na kurs przewodnicki! A co po kursie? Czym zajmuje się SKPT?

Ukończenie kursu przewodnickiego to dopiero początek wielkiej przygody! Będziemy zachęcać do wstąpienia w szeregi SKPT, co jednocześnie zapewnia członkostwo w PTTK.

Więcej o kursie: http://skpt.om.pttk.pl/kurs-przewodnicki/

Czym zajmuje się SKPT?

Wyjazdy

Czym zajmuje się SKPT? Jedną z rzeczy, którą się zajmujemy jest organizowanie wewnętrznych wyjazdów krajoznawczych dla członków naszego Koła. I choć naszym wyjazdowym motto jest, że ,,nie jesteśmy tu dla przyjemności”, bo często jest intensywnie i nogi bolą i zimą jest zimno, a latem gorąco, to prawda jest taka, że wielu z nas nie wyobraża sobie miesiąca bez wyjazdu SKPT 😊.

Wyjeżdżamy najczęściej weekendowo i poznajemy różne miejsca w Polsce. Czasami te bardziej znane, a czasami te tak zwane ,,miejsca, w których nic nie ma” (to w nich mamy najwięcej radości!)

Dlaczego warto?

Jedną z wielkich zalet wyjazdów w ramach organizacji jest to, że często otwierają się przed nami obiekty, które są zazwyczaj trudno dostępne albo zupełnie zamknięte. Grupowo łatwo nam też jest zorganizować kuratorskie oprowadzanie albo sprowokować lokalną legendę do oprowadzenia nas (no cóż, bywa tak, że rzucamy się w oczy w naszych czerwonych koszulkach). Czasem też zdarzy się spontaniczny prywatny koncert artysty ludowego, który zaprosi nas do swojego domu i nie tylko zagra na mandolinie ale i poczęstuje nas jabłkami 😊

Na kursie przewodnickim poznasz i będziesz mieć okazję spędzić sporo czasu z ludźmi dzielących tę samą pasję: poznawanie świata. Z doświadczenia SKPT te znajomości nie kończą się wraz z ostatnim dniem zajęć… co to to nie! Ostatnie zajęcia i egzamin to dopiero początek wieloletnich przyjaźni, współpracy i tradycji wyjazdowych.

Jeśli lubisz oderwać się co jakiś czas od szarej rzeczywistości albo czasem czujesz, że chciałbyś na chwilę rzucić to wszystko i wyjechać zwiedzać Grajewo albo Zakroczym, przybywaj do nas! W SKPT zawsze jest miejsce dla ludzi ciekawych świata i chcących go odkrywać.